Ήττα και αποκλεισμός στα ημιτελικά

itta-kai-apokleismos-sta-imitelika Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Ήττα και αποκλεισμός για τη γυναικεία ομάδα καλαθόσφαιρας της Ανόρθωσης στα ημιτελικά του κυπέλλου απέναντι στην Αναγέννηση με 73-46.

Η αντίπαλος ομάδα, ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο τέλος της 1ης περιόδου με 20-8, ενώ στη 2η περίοδο, οι παίκτριες μας εμφανίστηκαν κάπως βελτιωμένες, αλλά με το τέλος του ημιχρόνου, ήταν πίσω στο σκορ με 43-21.

Ήδη τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα για τις κοπέλες μας, ενόψει της επανάληψης, τη στιγμή που Αναγέννηση προηγήθηκε με 63-31 στο τέλος της 3ης περιόδου και τελικά πήρε τη νίκη με σκορ 73-46.

Κάπου εδώ όμως, πρέπει να επισημανθεί για μιαν ακόμη φορά, ότι η φετινή μας ομάδα, απαρτίζεται από αρκετές νεαρές παίκτριες, με στόχο τη δημιουργία μιας δυνατής ομάδας για το μέλλον.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-8, 43-21, 63-31, 73-46

Aναγέννηση Γερμασόγειας (Ηρακλής Πιττάκας)
Τόρλακ 10 (1), Μιχάλκο 34 (3), Ν. Κοντού 3, Τσενακλίεβα 19 (1), Παυλίδου 3, Παναϊντέ, Μ. Σοφοκλέους, Ελευθεριάδου, Παπαδοπούλου 2, Λ. Σοφοκλέους 3 (1), Κ. Κοντού