Εντός έδρας νίκη με αντίπαλο τον Κεραυνό

entos-edras-niki-me-antipalo-ton-keravno Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για την πρώτη φάση του πρωταθλήματος, η γυναικεία μας ομάδα, καθώς στο παιχνίδι που έγινε στην αίθουσα της 2ης τεχνικής σχολής Λεμεσού, κέρδισε την ομάδα του Κεραυνού με σκορ 79-39.

Υπήρχε διαφορά δυνατοτήτων, ανάμεσα στις δυο ομάδες, καθώς ο Κεραυνός αγωνίζεται με αρκετές νεαρές παίκτριες (όπως βέβαια και η δική μας ομάδα), κάτι που φάνηκε από την αρχή του αγώνα.
Μετά το 26-8, που ήταν το σκορ στην 1η περίοδο, οι παίκτριες μας προηγήθηκαν με 52-21 στο ημίχρονο και συνέχισαν στον ίδιο καλό ρυθμό και κατά την 3η περίοδο. Με το τέλος της, το σκορ έγινε 71-28, ενώ το τελικό αποτέλεσμα ήταν 79-39.

Μετά το πέρας της πρώτης φάσης, η ομάδα μας μπαίνει στη φάση των πλέι-οφ, από την 3η θέση.

Δεκάλεπτα: 26-08, 52-21, 71-28, 79-39.
Οι συμμετοχές και οι πόντοι της Ανόρθωσης: Ν. Ευσταθίου 3, Ράτσα 19 (3), Γεωργίου 14, Ευδοκίμοβα 17 (1), Μ. Ευσταθίου 4, Χατζή 3 (1), Νικολάου 2, Χρυσοστόμου 2, Μιχαήλ, Σιαμπουλλή 14, Πέτρου 1.