Στα μπλε το Βαρωσιώτικο

sta-ble-to-varosiotiko Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Νίκη με ανατροπή πέτυχε η Ανόρθωσις χθες στο Βαρωσιώτικο ντέρμπι επικρατώντας με 3-1 σετ σε 97 λεπτά της Νέας Σαλαμίνας για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου.

Στο πρώτο σετ η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 20-25 αφού προηγήθηκε 17-18 και άνοιξε το σκορ σε 24’.

Στο επόμενο σετ η Ανόρθωσις ξέφυγε στο σκορ και προηγήθηκε 25-13 σε 26 λεπτά και ισοφάρισε 1-1 σετ. Στο τρίτο σετ η Ανόρθωσις  προηγήθηκε 15-04 και κέρδισε 25-20 κάνοντας το 2-1.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ η Ανόρθωσις επικράτησε 25-23 σε 28 λεπτά και επικράτησε με 3-1 σετ.

Τα σετ: 3-1(20-25, 25-13, 25-20, 25-23)

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (P. MATOLA): Magiagowski, Tζιακίδου, Χαραλάμπους,Flores Ardila, Iωάννου – Λίμπερο: Δημητρίου – Αλλαγές: Θεοδότου, Θεμιστοκλέους.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ(Γ. ΜΠΑΛΛΟΣ): Kυριάκου, Shevkenek, Sharlisa, Θεοδούλου, Προκοπίου, Nikolova – Λίμπερο: Μαραγκού, Γεωργίου – Αλλαγές: Xριστοφή, Σιαπάνη, Σιαλή.