Νέα ήττα απέναντι στον Ακρίτα (στιγμιότυπα και στατιστικά)

nea-itta-apenanti-ston-akrita-stigmiotypa-kai-statistika Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Την ήττα με ανατροπή γνώρισε η ομάδα μας στο Παφιακό απέναντι στον Ακρίτα με 3-1 στην 12η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος.

Ο Βέσκο Μιχαΐλοβιτς επέλεξε να ξεκινήσει τον αγώνα απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας με οχτώ συνολικά αλλαγές σε σύγκριση με τον προηγούμενο αγώνα απέναντι στην ΑΕΛ.

Το πρώτο γκολ σημείωσε ο Εμπραλίτζε στο 12ο λεπτό και άνοιξε το σκόρ για την ομάδα μας. Στο 42ο λεπτό ο Ουαρίς μετά και την παρέμβαση του VAR δέχθηκε την απευθείας κόκκινη κάρτα και τελείωσε για αυτόν πρόωρα το φετινό πρωτάθλημα. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα μας να κάνει δύο τελικές με τη μία να ήταν στον στόχο, ενώ η ομάδα του Ακρίτα έκανε τρεις και οι δύο βρήκαν στόχο.

Με την επανέναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Βέσκο έβγαλε Εμπραλίτζε και Τεχέρα και έβαλε Φερέιρα και Σαμπό. Στο 58ο λεπτό μετά από άστοχη έξοδο του Κεραυνού σε κόρνερ ο Αντωνιάδης θέλοντας να διώξει βρήκε με την μπάλα το κεφάλι του Αρτυματά και έτσι ο Ακρίτας έκανε το 1-1.

Στο 65ο λεπτό ο Χριστοφή πήρε τη θέση του Γκερέρο. Στο 72 ο Ακρίτας έκανε το 2-1 με τον Τόρες. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 78 σημείωσε το τελικό 3-1 για τον Ακρίτα. Στο 74 ο Αντονίν πήρε τη θέση του Νινγκά και στο 81 ο Κορρέα πήρε τη θέση του Αρτυματά. Η ομάδα μας στο 2ο ημίχρονο έκανε μόνο μία τελική όπου αυτή δεν βρήκε στόχο ενώ ο Ακρίτας έκανε ακόμα 6 τελικές με τις 5 να ήταν εντός στόχου.