Με το δεξί στη νέα σεζόν η Ανόρθωσις

me-to-dexi-sti-nea-sezon-i-anorthosis Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Τη νίκη με 3-1 πήρε η ομάδα μας στο παιχνίδι της πρεμιέρας απέναντι στον Εθνικό Άχνας που διεξήχθη στο Αντώνης Παπαδόπουλος.

Ο κύριος Γκαγιέχο έπαιξε με τους:
Αρμπολέδα, Ουαγκέ(87′ Αντωνίου), Γκαρσία, Μαρμούκ, Κορέια(60′ Καστέλ), Τεχέρα(87′ Χαραλάμπους), Γκερέρο, Φερέιρα(60′ Παρούτης), Ουαρίς(74′ Τσίκο), Κορρέα, Ιωάννου Μ.

Τα γκολ για την ομάδα μας:
Γκερέρο 62′, Καστέλ 65′ και 85′

Πιο κάτω το χρονικό του αγώνα:

1′ – Ξεκίνησε ο αγώνας στο Αντώνης Παπαδόπουλος απέναντι στον Εθνικό Άχνας. Καλή επιτυχία στην ομάδα μας.

9′ – Καλή προϋπόθεση για τον Εθνικό με τον Μάριο Ηλία να γυρίζει την μπάλα στην περιοχή χωρίς ωστόσο να βρίσκει κάποιον συμπαίκτη του.

11′ – Χωρίς κάποια φάση το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα

13′ – Σούτ για τον Εθνικό με τον Μάριο Ηλία, απέκρουσε ασταθές ο Αρμπολέδα και απομάκρυνε ο Γκαρσία

16′ – Πρώτη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Μιχάλη Ιωάννου να κάνει σουτ από το ύψος της περιοχής και η μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

25′ – Διακοπή στο παιχνίδι για cooling break

34′ – Κόρνερ για την ομάδα μας χωρίς κάποιο αποτέλεσμα

37′ – Διπλό κόρνερ για τον Εθνικό, στο 2ο, παίκτης του Εθνικού πήρε κεφαλιά αλλά ο Αρμπολέδα απέκρουσε σταθερά.

40′ – Κάθετη του Τεχέρα στον Γκερέρο και με σουτ μέσα στην περιοχή ο Τερματοφύλακας του Εθνικού απέκρουσε σε κόρνερ

41′ – Διπλή φάση με Γκερέρο και Τεχέρα και τις δύο ο Μάρκοβιτς απέκρουσε τα πλασέ τους

42′ – Ευκαιρία για τον Εθνικό με κεφαλιά μέσα από την περιοχή. Απέκρουσε σταθερά ο Αρμπολέδα.

45′ – Κόρνερ ο Τεχέρα πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ο Φερέιρα αλλά η μπάλα καταλήγει εκτός.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου!

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο απέναντι στον Εθνικό.

47′ – Φάουλ για τον Εθνικό σε καλό σημείο αριστερά της περιοχής, γκολ για τον Εθνικό. Ευτυχώς ο ποδοσφαιριστής ήταν εκτεθειμένος.

51′ – Πολύ καλή προϋπόθεση από δεξιά για την ομάδα μας, με τον Ουαγκέ να γυρίζει στην περιοχή αλλά στο σημείο που πήγε η μπάλα δεν υπήρχε ποδοσφαιριστής της ομάδας μας.

56′ – Σέντρα του Ουαγκέ διώχνει ασταθές η Άμυνα του Εθνικού και ο Φερέιρα κάνει σουτ αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο έξω.

57′ – Δυνατό σουτ του Μιχάλη Ιωάννου έξω από την περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε έξω

57′ – Αλλαγή βγήκε ο Δημήτρης Χριστοφή για την ομάδα του Εθνικού και το γήπεδο τον καταχειροκρότησε

60′ – Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας Φερέιρα και Κορέια εκτός μέσα ο Καστέλ και ο Παρούτης

61′ – Τεράστια ευκαιρία με τον Καστέλ να βλέπει το σουτ του να κοντράρει και η μπάλα να πηγαίνει κόρνερ

62′ – Γκολ με τον Γκερέρο μετά από πάσα του Καστέλ, αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία του.. η φάση ελέγχεται και είναι ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας.
Σείεται το Παπαδόπουλος με τον κόσμο να τραγουδά τον Σηκωτό μετά το γκολ του Γκερέρο

65′ – Γκοοοολ με τον Καστέλ για την ομάδα μας. Μετά από σουτ του Παρούτη η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στο ριμπάουντ ο Καστέλ μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα έκανε το 2-0.

72′ – Διακοπή για cooling break

75′ – Τραυματίστηκε ο Ουαρίς και έγινε αλλαγή από τον Κύριο Γκαγιέχο, τη θέση του πήρε ο Τσίκο.

86′ – Γκοοοοολ με τον Καστέλ να παίρνει την μπάλα από τα πλάγια να συγκλίνει να πατά περιοχή και με ένα αριστερό πλασέ να κάνει το 3-0 και να βάζει το 2ο προσωπικό του γκολ.

87′ – Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας έξω οι Τεχέρα και Ουαγκέ, τις θέσεις τους πήραν οι Χαραλάμπους και Αντωνίου

89′ – Γκολ για τον Εθνικό με τον Πεχλιβάνη να κάνει μια καλή εκτέλεση φάουλ και η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Αρμπολέδα.

6 λεπτά ο χρόνος καθυστέρησης!

95′ – Πολύ καλή συνεργασία με τους παίχτες της ομάδας μας να ανταλλάζουν πολλές πρώτες μπαλιές και μετά από κάθετη πάσα ο Καστέλ λίγο έλειψε να κάνει χατ τρικ αλλά ο τερματοφύλακας του Εθνικού ήταν ο κερδισμένος του τετ α τετ.

Τέλος της αναμέτρησης με το δεξί μπαίνει στο φετινό πρωτάθλημα η ομάδα μας, κερσίζοντας τον Εθνικό με 3-1.