Ήττα από τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ

itta-apo-ton-olybiako-sto-sef Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Την ήττα γνώρισε η ομάδα χάντμπολ της Ανόρθωσης σε φιλικό προετοιμασίας απέναντι στον Ολυμπιακό Πειραιώς στο ΣΕΦ με 38-21.

Σαφώς πιο έτοιμη η ομάδα του Πειραιά αφού ήταν και το τελευταίο τους φιλικό πριν τον πρώτο επίσημο αγώνα, επικράτησε άνετα της ομάδας μας με το τελικό σκορ να φτάνει στο +17.

Με τη συμπλήρωση πέντε λεπτών στο ματς, ο Ολυμπιακός ξέφυγε με +2 (5-3) με την ομάδα μας από το 8-4 να ισοφαρίζει σε 8-8 περίπου στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έφτασε στο 18-9. Οι Πειραιώτες μπήκαν εξίσου δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο με τη διαφορά σε κάποιο σημείο να φτάνει το +19 (37-18).

Παρά την ήττα η ομάδα μας έχει να αποκομίσει πολλά θετικά από τέτοια δυνατά φιλικά που ανεβάζουν ακόμα πιο ψιλά το επίπεδο της ομάδας μας.

Επόμενο φιλικό σήμερα με τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας.