Καθάρισε τη Σαλαμίνα στην πρεμιέρα / Δηλώσεις

katharise-ti-salamina-stin-premiera-diloseis Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Με μια πολύ καλή και ολοκληρωτική εμφάνιση η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος πετοσφαίρισης “καθάρισε” τη συμπολίτισσα Νέα Σαλαμίνα με 0-3(19-25, 14-25, 15-25) στο “Σπύρος Κυπριανού” μέσα σε 69 λεπτά.

Και στα τρία σετ η Ανόρθωσις δεν άφησε κανένα περιθώριο ελπίδας στον αντίπαλο κτίζοντας από νωρίς διαφορά και την κράτησε με σωστή διαχείριση καθ΄ όλη τη διάρκεια των σετ.

Οι δηλώσεις του λίμπερο της ομάδας μας Παναγιώτη Μιλτιάδους μετά το τέλος του αγώνα:

Αξίζουν συγχαρητήρια στην ομάδα, διότι δουλεύουμε σκληρά στην προπόνηση. Προσπαθούμε να κάνουμε το ότι καλύτερο, δίνουμε τα πάντα προσπαθώντας να πάρουμε τη νίκη σε κάθε παιχνίδι. Βέβαια ήταν το πρώτο παιχνίδι για φέτος. Πιστεύω αν συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά θα ανταμειφτούμε και στη συνέχεια.

Που θεωρείς ότι κρίθηκε ο σημερινός αγώνας;
Ήμασταν συγκεντρωμένοι από την αρχή, μπήκαμε με θέληση να κερδίσουμε κάθε πόντο οπότε ήρθε και η νίκη.