Επιστροφή στις νίκες απέναντι στην ΕΘΑ

epistrofi-stis-nikes-apenanti-stin-etha Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα μας μετά από τις δύο ήττες απέναντι σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ. Σε παιχνίδι που τελείωσε πριν λίγο στην αίθουσα του Απόλλωνα η ομάδα μας κέρδισε την ΕΘΑ με 98-67 και έκανε τις νίκες της στο πρωτάθλημα τέσσερις.

Τα δεκάλεπτα: 26-10, 24-18, 32-21, 16-18

Στα πρώτα δύο δεκάλεπτα η ομάδα μας επιβλήθηκε της ομάδας της Έγκωμης κατά κράτος και το σκορ ημιχρόνου έφτασε εύκολα το 50-28.

Στην τρίτη περίοδο ο προπονητής της ομάδας μας έκανε διαχείριση στο ρόστερ, αλλά η ομάδα συνέχισε να κυριαρχεί και το σκορ έφτασε το 82-49.

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα είχε στην πεντάδα καθ’ όλη τη διάρκεια του δεκαλέπτου μόνο έναν ξένο και έτσι η ΕΘΑ κατάφερε να ‘κερδίσει’ το δεκάλεπτο με 16-18 αλλά η ομάδα μας να παίρνει τη νίκη με το τελικό 98-67.