Κέρδισε τον Απόλλωνα η Κ-19

kerdise-ton-apollona-i-k-19 Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Τον Απόλλωνα κέρδισε σήμερα η ομάδα Κ-19 της Ανόρθωσης στην 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος με 3-2.

Η ομάδα μας με τη σημερινή της νίκη έφτασε τις πέντε μαζεύοντας συνολικά 18 βαθμούς και πλέον είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, 2 βαθμούς μακριά από τη δεύτερη Ομόνοια και 10 πίσω από την πρώτη Πάφο.

Το σκορ άνοιξε ο Λοϊζίδης για τον Απόλλωνα στο 30ο λεπτό του παιχνιδιού. Η ομάδα μας μέσα σε δύο λεπτά γύρισε τον αγώνα αφού Χαραλάμπους και Ξυδιάς έκαναν το 2-1 στο 42′ και στο 44′ λεπτό αντίστοιχα. Ο Κορέν ένα λεπτό μετά το γκολ του Ξυδιά με ένα πολύ όμορφο γκολ έφερε ξανά το παιχνίδι στην ισοπαλία. Το νικητήριο γκολ για την Ανόρθωση πέτυχε ο Ξυδιάς με πέναλτι στο 91′.