Ήττα και αποκλεισμός από το Κύπελλο

itta-kai-apokleismos-apo-to-kypello Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο Αντώνης Παπαδόπουλος από τον Άρη με 2-3 και αποκλείστηκε από τον θεσμό του Κυπέλλου.

Σε ένα πολύ κακό αμυντικά πρώτο ημίχρονο η ομαδα μας βρέθηκε να χάνει με 0-3 σε μόλις τέσσερις ευκαιρίες του αντιπάλου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα είχε να ανεβεί ένα βουνό και στο τέλος αν και μείωσε σε 2-3 δεν καταφερε να βάλει ένα τρίτο γκολ και να στείλει τον αγώνα στην παράταση.

Αρμπολέδα, Ουαγκέ, Μακούν, Μαρμούκ, Κορέια, Τιουνέ (Ιωάννου 46′), Τεχέρα, Περέα (Κάργας 95′), Φερέιρα (Γκασάμα 74′), Τσίκο και Καστέλ
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Κεραυνός, Κάργας, Κορρέα, Αντωνίου, Χρυσοστόμου, Ιωάννου, Παρούτης, Μουσοντά, Τζουλίου και Γκασάμα

Ζάντρο, Καζού, Μουσούντα,  Μπένγκτσον (Μοντνόρ 65′), Γκομίς (Κοκόριν 65′), Γιαγκό, Μαγιαμπέλα (Σεμέδο 46′), Νίκολιτς (Μπρόρσον 84′), Σάβο (Μάτισικ 77′), Σζόκε, Ουρόσεβιτς
Στον πάγκο: Βανά, Σωφρονίου, Κακόριν, Μάτισικ, Σανέ, Μπρόρσον, Μοντνόρ, Σεμέδο, Σουμάνσκι

Τα γκολ: Καστέλ 57′,94′ / Καζού 13′, Μπένγκστον 24′, Γκομίς 34′
Κίτρινες: Τιουνέ 38′, Μακούν 61′, Τσίκο 66′ / Γιαγκό 66′, Μάτισικ 83′