Καστέλ: “το πέναλτι ήρθε γιατί το παλέψαμε μέχρι το τελευταίο λεπτό και δικαιούμασταν να πάρουμε τουλάχιστον την ισοπαλία”

kastel-to-penalti-irthe-giati-to-palepsame-mechri-to-teleftaio-lepto-kai-dikaioumastan-na-paroume-toulachiston-tin-isopalia Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Δηλώσεις στην κάμερα της Cablenet παραχώρησε ο σκόρερ του γκολ που καθόρισε το ισόπαλο 2-2 στον αγώνα με την Πάφο, Σέρχιο Καστέλ.

Πιο κάτω οι δηλώσεις του:

Δεν κάναμε και το καλύτερο μας παιχνίδι όμως το πέναλτι ήρθε γιατί το παλέψαμε μέχρι το τελευταίο λεπτό και δικαιούμασταν να πάρουμε τουλάχιστον την ισοπαλία.

Έχετε τρία παιχνίδια τώρα χωρίς νίκη. Πιστεύεις αυτό επηρεάζει την ψυχολογία σας;
Όπως σας είπα και πριν, δεν διανύουμε την καλύτερη μας περίοδο, αλλά δουλεύουμε σκληρά για να επιστρέψουμε ξανά και να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο. Κατά την γνώμη μου σήμερα παίξαμε με την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος, παλεύουμε για την νίκη σε κάθε παιχνίδι αλλά πρέπει να δουλέψουμε σκληρά.