Οι δηλώσεις του Γκαγιέχο μετά τον αγώνα με την ΑΕΚ

oi-diloseis-tou-gkagiecho-meta-ton-agona-me-tin-aek Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Διαβάστε πιο κάτω όσα είπε ο προπονητής της ομάδας μας, Νταβίντ Γκαγιέχο μετά την ήττα από την ΑΕΚ στο Αρένα με 1-0.

Πιο κάτω οι δηλώσεις:

Θεωρείτε ότι η νίκη χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο που η Ανόρθωσις ήταν καλύτερη και έχασε κλασσικές ευκαιρίες;
Ήταν ένα παιχνίδι τόσο ίσο, που όποια ομάδα έβαζε το γκολ θα είχε αυτή το πλεονέκτημα για τη νίκη. Εμείς είχαμε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, δεν τα καταφέραμε. Η ΑΕΚ ευτύχησε να το κάνει μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Πλέον όλα τα παιχνίδια θα είναι έτσι επειδή μπαίνουμε στα playoffs. Θα παίζουμε με τις λεπτομέρειες και όποιος καταφέρνει να βάζει το γκολ θα έχει μεγάλο πλεονέκτημα

Για το ότι επέλεξε για πρώτη φορά σύστημα με τρεις στην άμυνα:
Εξαρτάται από τον αντίπαλο το σύστημα που θα χρησιμοποιήσουμε. Σήμερα επιλέξαμε αυτό το σύστημα λόγω του τρόπου παιχνιδιού της ΑΕΚ. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την αλλαγή του συστήματος όμως γιατί έπρεπε μετά από ένα παιχνίδι που παίζαμε με 10 ποδοσφαιριστές να ξεκουράσουμε λίγο τους επιθετικούς όπως ο Τσίκο που θα είχαν λιγότερη δουλειά στο μαρκάρισμα με τρεις αμυντικούς πίσω. Θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μου που επέμειναν στον αγώνα παρότι μείναμε πίσω στο σκορ, έδειξαν καλό πρόσωπο στο παιχνίδι.