Τρίτη ήττα από τον Παφιακό

triti-itta-apo-ton-pafiako Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Την ήττα γνώρισε ψες η ανδρική ομάδα πετοσφαίρισης της Ανόρθωσης απέναντι στον Παφιακό στην Πάφο για το πρώτο παιχνίδι των playoffs του πρωταθλήματος.

Τα δεδομένα πλέον είναι πάρα πολύ δύσκολο αφού ο Παφιακός χρειάζεται ακόμα μια νίκη για να πάρει την πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος ενώ η ομάδα μας χρειάζεται να κάνει τέσσερις συνεχόμενες νίκες απέναντι στην ομάδα της Πάφου για να πάρουμε εμείς την πρόκριση.

Στο πρώτο σετ έγινε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι με το σετ να οδηγείται στους έξτρα πόντους αλλά η ομάδα μας έχασε με 29-27 σε 38’ λεπτά.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα μας με τον Πέτρο Κοντό στον πάγκο της έκανε φοβερό ξεκίνημα και προηγήθηκε 05-12. Ο Παφιακός όμως αντέδρασε και έκανε την ανατροπή κερδίζοντας 25-20 σε 30’ λεπτά.

Στο τρίτο σετ ο Παφιακός επικράτησε και πήρε το σετ με 25-16 σε 25’ λεπτά.

Τα σετ: (29-27, 25-20, 25-16)

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (J. CANNESTRACI):  Σκορδής, Προδρόμου, Krikun, Aυγ. Σαββίδης, Parede, Dolgopolov – Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Στ. Σαββίδης – Αλλαγές: Σωκράτους, Αλ. Σαββίδης.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (Π. ΚΟΝΤΟΣ): Ηobern, Ambouila, Sinhayeuski, Χριστοφόρου, Krisko, Leontyev – Λίμπερο 1: Ι. Κοντός, Λίμπερο 2: Μιλτιάδους – Αλλαγές: Kυπριανού, Ι. Κοντός.