Ήττα και οριστικά τέταρτη η Ανόρθωσις

itta-kai-oristika-tetarti-i-anorthosis Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Την ήττα γνώρισε στο Θεμιστόκλειο η πετοσφαιρική Ανόρθωσις χθες το βράδυ απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα με 2-3 και κατέληξε τελικά στην 4η θέση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας προηγήθηκε 1-0 κερδίζοντας 25-22 σε 24 λεπτά ενώ η Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε 1-1 κερδίζοντας με τη σειρά της το δεύτερο σετ 22-25 σε 26 λεπτά.

Η συμπολίτισσα γύρισε το παιχνίδι παίρνοντας το τρίτο σετ με 12-25 σε 21 λεπτά. Η Ανόρθωσις ισοφάρισε σε 2-2 αφού κέρδισε με 25-17 το τέταρτο σετ και οδήγησε τον αγώνα στο tiebreak.

Στο tiebreak μετά από σκληρή μάχη δυστυχώς η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε με 16-18 και πήρε την νίκη αλλά και την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα.

Θυμίζουμε ότι η Νέα Σαλαμίνα είναι η αντίπαλος της ομάδας μας και στα προημιτελικά του Κυπέλλου.

Τα σετ: 25-22, 22-25, 12-25, 25-17, 16-18

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (Π. ΚΟΝΤΟΣ): Xριστοφόρου, Ambouila, Sinhayeuski, Hobern, Krisko, Leontyev – Λίμπερο 1; Μιλτιάδους – Αλλαγές: I. Kοντός, Κυπριανού,

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (K. ΑΔΑΜΟΥ): Σαββίδης, Ανδρέου, Corzo, Bolli, Ibazeta, Παφίτης – Λίμπερο 1: Τamburi, Λίμπερο 2; Duruda – Αλλαγές: Aχιλλέως, Χριστου, Gryban, Ευστρατίου.