Μεγάλο διπλό και κορυφή για την Ανόρθωση (φώτος)

megalo-diplo-kai-koryfi-gia-tin-anorthosi-fotos Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Έπιασε για πρώτη φορά φέτος κορυφή η ομάδα μας στο Χάντμπολ αφού κέρδισε τον Παρνασσό στην έδρα του με 33-35 για την 2η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος.

Σε ενα κλειστό παιχνίδι για γερά νεύρα η ομάδα μας ήταν μπροστά για μεγάλο διάστημα του αγώνα με το ημίχρονο να τελειώνει στο 17-19. Στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου η ομάδα του Παρνασσού γύρισε το παιχνίδι αλλά δεν άνοιξε ποτέ το σκορ αφού η διαφορά έμενε στο γκολ. Ευτυχώς στο τέλος η ομάδα μας κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να κερδίσει τον Παρνασσό και να περάσει επιτέλους για πρώτη φορά φέτος στην κορυφή με 29 βαθμούς ενώ ο Παρνασσός έμεινε στους 28.