Σήκωσε το 4ο της Κύπελλο μέσα στο Ελευθερία η Ανόρθωσις!

sikose-to-4o-tis-kypello-mesa-sto-eleftheria-i-anorthosis Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Εκπληκτική η ομάδα μας στον τελικό του κυπέλλου Χάντμπολ απέναντι στον Παρνασσό μέσα στο στάδιο Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία.

Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκε σε κάποιο σημείο στο πρώτο ημίχρονο με τρία γκολ, όμως η ομάδα του Στροβόλου ισοφάρισε και το ημίχρονο τελείωσε στο 14-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας, μπήκε πολύ πιο ψυχωμένα και έπαιξε πολύ καλύτερα και σε άμυνα και σε επίθεση και έτσι κυριάρχησε απόλυτα της ομάδας του Στροβόλου. Τελικό σκορ του αγώνα το 30-23 υπέρ της ομάδας μας.

MVP του τελικού αναδείχθηκε ο αθλητής μας, Λευτέρης Σεϊρεκίδης!

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας και σε όλους όσους την απαρτίζουν για το 4ο Κύπελλο στην ιστορία του ανδρικού μας τμήματος!