Τρίτη ήττα από τον Κεραυνό, εκτός διεκδίκησης πρωταθλήματος η ομάδα μας

triti-itta-apo-ton-keravno-ektos-diekdikisis-protathlimatos-i-omada-mas Ακολουθήστε Τα νέα του Φοίνικα και στο Google Newsgoogle-news

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα μας στα ημιτελικά του πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης από τον Κεραυνό με 78-71 και αποκλεισμός.

Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα και βρέθηκε σε κάποια στιγμή στο πρώτο δεκάλεπτο πίσω με 11 πόντους. Στη συνέχεια μείωσε αρχικά και στη δεύτερη περίοδο γύρισε τον αγώνα κρατώντας το προβάδισμα της μέχρι την αρχή της τέταρτης περιόδου. Ο Κεραυνός γύρισε τον αγώνα και έτσι η ομάδα μας έμεινε εκτός διεκδίκησης του πρωταθλήματος.

Δυστυχώς, ο τραυματισμός του Βάρσου στο τέλος του πρωταθλήματος στοίχησε στην ομάδα αφού τα σουτ του έλειψαν πάρα πολύ από τα ημιτελικά.

Συγχαρητήρια σε όλους όσους απαρτίζουν το τμήμα και βοήθησαν την ομάδα να έχει την εικόνα που είχε φέτος καθ’ όλη την διάρκεια του πρωταθλήματος.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-21, 37-34, 55-50, 78-71